zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bém startuje ekologickou kampaň za peníze města

12.08.2009
Politika
Bém startuje ekologickou kampaň za peníze města

Ekokampaň se srdíčkem podle Béma s volbami nesouvisí.Dva měsíce před volbami křižují hlavním městem tramvaje a popelářské vozy ozdobené zeleným srdcem a podpisem Pavla Béma. Magistrát i pražský primátor, který kandiduje do sněmovny, tvrdí, že to není žádná volební kampaň za obecní peníze, ale součást projektu, který přinese čistější město a vychová Pražany k ohleduplnému chování.

"Podpis primátora představuje pouze záštitu," říká mluvčí projektu Čistá Praha Simona Kijonková a zapřísahá se, že tvář Béma se neobjeví na žádném letáku.

Bém, kterého ekologové loni zvolili Ropákem roku, se voličům právě nyní připomene v souvislosti s novými lavičkami a vysazenými stromy i na desítkách billboardů. Na propagaci projektu totiž město vyčlenilo bezmála čtyři miliony korun.

"Akce není kampaň, ale dlouhodobý projekt a odpovídá slibu rady z programového prohlášení. Kdybych se měl bát dělat před volbami nějaká rozhodnutí, nemohl bych dělat nic," řekl Bém. Kampaň k akci Čistá Praha se ovšem prezentuje stejným symbolem, jaký ODS používá právě teď v celostátní kampani - totiž srdcem. To Bémovo jen není modré, ale zelené.

Za použití veřejných peněz na osobní zviditelnění ODS nedávno kritizovala středočeského hejtmana Davida Ratha, který je stejně jako Bém dvojkou na kandidátce své strany. Rath dal z krajských peněz čtvrt milionu za celostránkový inzerát v Blesku, kde se pochlubil i tím, že si se syny vyjel na kole. "Používáme obdobných metod, jaké se používaly dříve - a používají je i jiné kraje," tvrdí Rath.

Foto: Jan Schejbal

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí