zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chystá se unikátní galerie v přírodě

16.08.2009
Příroda
Chystá se unikátní galerie v přírodě
Cílem tohoto ojedinělého projektu je obnovení a zvýraznění tradiční a historické hodnoty krajiny a vytvořit atraktivní prostředí pro obnovu národopisných aktivit typu vítání jara, otevírání studánek, kosení valašských luk a jiné.

Pořádáním sochařských a řezbářských sympozií a malířských cest se postupně bude realizovat "Galerie v přírodě na Soláni". Předpokládá se realizace v celém prostoru hřebene Soláně. V prostorách navazujících na stávající, nebo předpokládané nově budované objekty by vznikly plochy upravené jako charakteristická "valašská zahrada" s prvky valašské krajiny.

Naučná stezka přírodovědné, kulturní a národopisné historie a současnosti Soláně, potom vytvoří podmínky pro informaci, nejen o historii života na Soláni, ale i národopisné a kulturní historii. Realizované prvky valašské zahrady a valašské krajiny vytvoří podmínky pro informaci o možnostech zachování krajinného rázu regionu. Bude realizováno 60 výtvarných objektů a upraveny menší plochy navazující na jednotlivá zařízení cestovního ruchu v prostrou cca 3,6 ha území, přičemž do budoucna je plánováno až 100 objektů na 10 ha.
Chystá se unikátní galerie v přírodě
Půjde také o využití sochařských a řezbářských sympozií aplikací na významná místa v krajině a tím vytvořit umělecko - naučný progam pro veřejnost.

Projekt Galerie v přírodě, valašská zahrada a valašská krajina na Soláni má zpracován projekt krajinných úprav, který byl odsouhlasen CHKO Beskydy, Muzeem regionu Valašsko ve Vsetíně a byl doporučen odborem kultury Zlínského kraje k realizaci. Fyzická realizace projektu bude probíhat do srpna 2010. Na podzim 2008 byly vytvořeny první sochy, které byly umístěny do krajiny, v roce 2009 a 2010 je plánována realizace dotčených krajinných úprav a instalace dalších děl. Výsledky projektu bude vytvořeno 7 nových expozic a provedeny krajinné úpravy na ploše 3,6 ha

Zdroj: SOS
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí