zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

14.08.2009
Obecné
Nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Keramický odpad jako aditivum do Portlandského cementu

Ref: 07 ES SERT 0IH5

Španělské výzkumné centrum vyvinulo inovativní proces recyklace keramického odpadu na aditivum do Portlandského cementu, který lze použít např. do malty, betonu nebo prefabrikátů. Hlavní výhodou zpracování odpadu je kromě snížení ceny malty i zvýšení mechanických vlastností směsi. Centrum hledá partnera se zájmem o licenční smlouvu nebo podobný typ spolupráce.


Úsporná metoda snížení paliva pro přeplňované motory

Ref: 09 GB 41n8 3E2J

Britská firma vyvinula systém, kombinující rekuperační brzdění s běžnými přeplňovanými motory. Přidáním několika levných komponentů lze dosáhnout až 20% úspory paliva. Tato varianta nabízí alternativu k hybridním elektrickým vozidlům a výhody jak pro uživatele, tak i pro výrobce. Firma hledá výrobce dodávek, autobusů a dodavatele komponentů turbodmychadel pro licenční smlouvu a technickou spolupráci.

Technologie tlakové filtrace s energeticky úsporným samočištěním

Ref: 09 PL 64BH 3DAP

Polská firma vyvinula technologii pro filtraci a ochranu zařízení a součástí pracujících pod tlakem kapaliny. Standardní filtry pracují do 5 Km, samočisticí filtry pak do 100 Km. Firma hledá zájemce z oblasti průmyslu se zájmem o implementování technologie do svých výrobních procesů na bázi obchodní a technické spolupráce.

Dalších více než 3 500 nabídek a přes 700 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí