zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

18.08.2009
Obecné
Krátce - různé

Madonna přilákala na pražských Chodov 40 tisíc lidí. Další tisíce diváků sledovaly koncert ale také zpoza plotu amfiteátru. Zástupci radnice měřili hladinu hluku mezi blíkými domy. Čekali na zahájení po druhé písni vyrazili se zvukoměrem do ulic. V místech, kde se lidé nejvíc obávali hluku, naměřili 42 decibely. Přípustná hodnota je 40 decibelů. Někteří lidé z Prahy 11 od začátku roku proti koncertu protestovali, mimo jiné kvůli hluku. Jiní koncert vítají jako zdroj peněz pro obecní pokladnu.

Ministr financí Eduard Janota včera přiznal, že příští rok hrozí rekordní schodek 230 miliard. "Dividenda ČEZ je primárně určená na likvidaci ekologických škod. Pokud ji rozdělíme na něco jiného, musíme vzít peníze jinde," říká Janota.

Společnost Henkel launchuje prací prášek Persil Gold Plus Cold Active. Novinkou reaguje na zhoršenou ekonomickou situaci domácností - komunikuje "účinnost již při 30 °C". Úspornou formu praní prádla již komunikuje značka Ariel z portfolia Procter & Gamble, která v reklamě zdůrazňuje spíše ekologický aspekt.

Zatímco firemní investice v Japonsku klesly, domácnosti zvýšily během dubna až června své výdaje, představující více než polovinu HDP, o 0,8 procenta.
Největší zásluhu na tom má podle expertů stát, který na podporu domácí poptávky vyčlenil 25 bilionů jenů (asi 260 miliard dolarů). Vládní balík zahrnuje také pobídky pro domácnosti, které si pořídí energeticky úspornější spotřebiče.
Vláda podporuje i prodej ekologičtějších aut. To je hlavní důvod, proč největší světová automobilka Toyota letos poprvé po pěti letech na svém národním trhu plánuje vyšší prodej.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí