zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svatostánek ekologie v líhni automobilů

20.08.2009
Ekologická auta
Svatostánek ekologie v líhni automobilů

Efektní kulisou pro výstavu se zelenou tematikou nemusejí být nutně kytičky a zvířátka, pozornost dokáže vzbudit také futuristicky laděný interiér. Příkladem může být třeba designové "podhoubí" nové stálé výstavy Level Green, jež vytvořilo v německé mekce automobilistů, konkrétně v zábavním parku Autostadt ve Wolfsburgu, architektonické studio Jürgen Hermann Mayer Architects z Berlína.

Sexy zaoblené tvary evokující vesmírný koráb, jarní zeleň a hlavně nenápadně skryté poselství: znak pro recyklaci plastů zdeformovaný tak, že ho nepozná ani ekologický aktivista. To jsou některé z předností koncepce, jež dala originální tvář výstavě o udržitelném rozvoji ve vztahu k chování současné společnosti a ekonomii. Nechybí ani dotek moderní techniky: různorodé interaktivní panely s dotykovými displeji, jež zvídavé návštěvníky poučí o rozsahu klimatických změn v budoucnu, s nejnovějšími vědeckými poznatky či ekologickými koncepty zítřka a dalšími užitečnými informacemi. Chytré panely vytvořili pro účely výstavy designéři z berlínského ateliéru Art + Com.

Interiér výstavy Level Green navrhli tvůrci z J. H. Mayer Architects.Výstava Level Green (Úroveň zeleně) se nachází v prvním patře Autostadtu a celkem zabírá úctyhodnou plochu tisíc metrů čtverečních. Základním stavebním prvkem koncepce je zelená linka svítící na černém pozadí, počítačově zmorfovaný symbol recyklace: trojúhelníček složený z trojice šipek. Autoři znak proměnili pomocí počítačové grafiky, znásobili a poté ho převedli do trojrozměrného prostoru. V praxi výsledek připomíná "nekonečnou" organickou strukturu, jež zdobí nejen stěny, ale vystupuje také do prostoru. Vyrobena je z MFD desek různé tloušťky, které jsou ukotveny v betonové podlaze pomocí ocelových úchytů. Povrch prostorové skulptury je opatřen speciálním nátěrem, jenž se používá k lakování karoserií aut.

Zábavní město Autostadt ve Wolfsburgu vzniklo v roce 1994 jako součást areálu automobilky Volkswagen.

Foto: Jürgen Hermann Mayer Architects

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí