zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Klaus opět ve střetu s 'ekologisty': vydává Modrou planetu v ohrožení

25.08.2009
Klimatické změny
Klaus opět ve střetu s  ekologisty : vydává Modrou planetu v ohrožení
PRAHA - Po knize Modrá, nikoli zelená planeta vyjde prezidentu Václavu Klausovi v příštích dnech další dílo s texty na téma globální oteplování.

"Globální teplota je zneužívána k dalšímu radikálnímu vstupu státu a politiky do lidské společnosti, čehož jsme právě teď svědky," cituje deník Mladá fronta Dnes (MfD) z knihy pod názvem Modrá planeta v ohrožení. List uvedl, že ji vydává nakladatelství Dokořán a Klaus ji pokřtí příští pátek. Podle deníku Aha! píše prezident na přebalu nové knihy například to, že ekologičtí aktivisté si "nás přejí ovládat a kontrolovat".

Prezident dlouhodobě hovoří v souvislosti s globálním oteplováním o hysterii, která je podle něj daleko větší hrozbou než samotná klimatická změna. V ohrožení je svoboda a prosperita, nikoli podnebí, uvedl například letos v březnu Klaus, který na toto téma již před dvěma lety vydal knihu Modrá, nikoli zelená planeta.

Na tuzemské politické scéně patřil k jeho největším kritikům tehdejší předseda Strany zelených Martin Bursík. Míní, že hlava českého státu v tomto ohledu vystupuje s nesprávnými a lživými informacemi a bizarními názory.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí