zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školka bude mít přírodní zateplení

25.08.2009
Vytápění, zateplení
Školka bude mít přírodní zateplení

Pitín - Budova Mateřské školy v Pitíně na Uherskohradišťsku v těchto dnech mění svoji podobu k lepšímu.

Rekonstrukce se koná v rámci přeshraniční spolupráce Slovenská republika - Česká republika 2007-2013.
Projekt dostal název "Přírodní materiály a obnovitelné zdroje pro rozvoj pohraniční oblasti". Hlavním cílem projektu je snížit energetickou náročnost zařízení, podpořit rozvoj výroby "zelené energie" a nových technologií využívajících potenciál slunce, zlepšení stavu ovzduší a krajiny.

Výsledkem oprav bude zateplení objektu s použitím ekologických materiálů, v tomto případě slámy. "Vyměníme také nevyhovující okna za nová izolační, necháme zrekonstruovat kotelny a plynové kotle. Opravy se dotknou také rozšíření stávajícího solárního zařízení, zřízení nové vzduchotechniky s rekuperací a rekonstrukce osvětlení," upřesnil starosta Pitína Martin Zálešák.

Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhají na 199 996 eur, z toho 90 procent je z dotace Evropského fondu regionálního rozvoje a 10 procent je spolufinancováno z rozpočtu obce. Dalšími partnery projektu jsou obec Šajdíkove Humence - Slovenská republika, obec Hostětín, a ZO ČSOP Veronica Brno.

Výhody zateplení přírodními materiály přiblížil zájemcům i nedávný workshop, který se konal právě v Pitíně. Účastníci se seznámili s technologií zateplování stěn a stropu mateřské školy slaměnými balíky. Konaly se přednášky na téma "Přírodní stavby ze slaměných balíků" a "Stavba vlastního domu ze slaměných balíků", včetně promítání filmů o slaměných domech.

http://www.denik.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí