zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Horní Slavkov a motorkáři versus ochranáři přírody

26.08.2009
Příroda
Horní Slavkov a motorkáři versus ochranáři přírody

Horní Slavkov – Radní z Horního Slavkova na Sokolovsku se v nejbližší době spojí s právníky a budou hledat způsob, jak obejít rozhodnutí ochranářů. Ti nesouhlasí s tím, aby si motorkáři upravili bývalou skládku za městem na motokrosovou dráhu. Město chce motorkáře stáhnout do vyznačeného areálu, aby neničili okolní přírodu.

Přestože bývalou skládku firmy zavezly hlínou, dodnes na ni lidé vyvážejí odpad. Motorkáři slibují, že území vyčistí a v domluvených hodinách ho budou využívat jako motokrosovou dráhu. Odmítavý postoj ochranářů proto nechápou. Člen neziskové organizace z Horního Slavkova Roman Krejník ujišťuje, že dnešní motocykly jsou absolutně utěsněné, nehrozí prý tedy znečištění přírody například olejem. Dodává také, že když už by došlo k nehodě, olej je minerální a odbouratelný.

Dospělí i děti z hornoslavkovského sdružení jezdí na prestižní soutěže. Získali by další příznivce, chybí ale zázemí. Zákon o ochraně přírody ale ve Slavkovském lese motoristické soutěže zakazuje, jak vysvětlují ochranáři. Ředitel správy CHKO Slavkovský les Jan Schlossar říká, že motokrosová trať a motokrosová činnost rozhodně není rekultivační, spíše devastační faktor.

Pozemek patří městu. Všichni jeho zastupitelé souhlasí, aby tam vznikla motokrosová dráha. Se zákazem motokrosu se starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová (ODS) nechce smířit. Obává se toho, že motorkáři si budou hledat jiná místa a přírodu tak budou ničit víc. Město i organizace se mohou proti rozhodnutí ochranářů odvolat, nebo požádat o výjimku. Tu dává vláda.

Jan Schlossar nevěří, že by motorkáři našli jasný argument, kterým by nadřízené úřady nebo vládu přesvědčili, aby rozhodnutí ochranářů změnili.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí