zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hledají se poradci pro dotaci Zelená úsporám

04.09.2009
Dotace - Zelená úsporám
Hledají se poradci pro dotaci Zelená úsporám

Státní fond životního prostředí hodlá rozšířit počet informačních a poradenských služeb stávajících poraden a poradenských míst a informačních center o problematiku programu Zelená úsporám.

Vyplývá to ze zvláštní výzvy, kterou fond vyhlásil 01.09.2009, a vyzval tak k předkládání žádostí o dotace na poradenství k programu Zelená úsporám.

Podporováno je podle internetových stránek SFŽP:

  • Rozšíření nabídky informačních a poradenských služeb stávajících poraden a poradenských míst a informačních center o problematiku programu Zelená úsporám.
  • Bezplatné poradenství pro žadatele o podporu na kotle na biomasu, tepelná čerpadla, solární systémy a na úspory energie ve stávající síti environmentálních poraden, místních akčních skupin.
  • Iniciace a podpora nových projektů a projektových záměrů v malých obcích a sídlech (s využitím zkušeností a metody LEADER).
  • Poradenství pro investory nové výstavby a rekonstrukcí v pasivním energetickém standardu a v památkově chráněných objektech nebo památkově cenných oblastech.
  • Podpora komplexního poradenství a informování veřejnosti a to v kontextu problematiky ochrany klimatu, životního prostředí, OZE a udržitelné energetiky.
  • Aktivní vyhledávání a oslovování cílových skupin programu Zelená úsporám.


Výzva je určena právnickým osobám založeným k nepodnikatelským účelům. Šanci mají zejména environmentální a občanské poradny, MAS, stavovské organizace apod. Uzávěrku SFŽP stanovil k 29.09.2009 a alokoval rozpočet 30 mil. Kč.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí