zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vlasy obarvené přírodou

06.09.2009
Obecné
Vlasy obarvené přírodou
Spoustu žen těší výstřednost a odlišnost. Originálně se můžete chovat, oblékat, česat nebo třeba líčit. Málokdo už ale ví, že si lze neobvyklým způsobem také obarvit vlasy. Vstupte s dnešním článkem do tajemství domácího barvení.

Přírodní barviva

Mezi běžné záležitosti všech žen patří také návštěva u kadeřníka. Existují ale mezi námi takové parádnice, které nedají dopustit na domácí vlasovou péči. Barvit si kštici v domácím prostředí v příjemné společnosti kamarádky není nic neobvyklého. Tohoto procesu často využívají zejména ty ženy, které sice nemohou prosedět půl odpoledne v kadeřnickém křesle, ale rády o sebe alespoň v rámci možností dbají. Experimentátorky si tak snadno mohou připravit směs z přírodních barviv, jíž vytvoří odstín vlasů přesně podle vlastních představ.
Jedná se především o známé byliny. Patří k nim například ořešák královský, červené slupky z cibule, hena, kurkuma, rebarbora nebo mnohoúčelový heřmánek. Pokud se opravdu cítíte na přírodní barvení, pak jistě využijete pár zaručených a osvědčených návodů.

Bylinné návody pro vaše vlasy

Možná si budete chvilku připadat jako čarodějnice, ale věřte, že výsledek bude stát skutečně zato. Pokud půjde vše podle plánu, své okolí určitě překvapíte krásnými vlasy.

1. Svařte 30g slupek z červené cibule ve 200 ml vody. Poté hotový odvar slijte a přidejte 5g glycerinu, který seženete v každé lékárně. Denně si touto směsí natírejte vlasy až do požadovaného odstínu. Nejvíce se tato směs hodí pro mastné vlasy.
2. Hena patří k nejstarším orientálním a navíc dodnes často používaným dekorativním prostředkům na barvení vlasů, vousů, řas, nehtů. Nejznámější je však z tetování. Získává se přidáním vápenného mléka a poskytuje tak červenorezavou barvu. Přidá-li se ještě modré indigo, vznikne hnědý až černý odstín.
3. Oddenky kurkumy (alias indický šafrán či žlutý zázvor) obsahují speciální barvivo, které výrobci kosmetických produktů přidávají do líčidel i do barev na vlasy.
4. Odvar z rebarbory poskytuje červenou barvu. K zesvětlení pak použijte odvar z heřmánku.

http://www.extrakrasa.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí