zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

08.09.2009
Obecné
Nabídka technologií

Ekologicky příznivé lepidlopro stabilizování zboží na paletách

Ref: 08 GB 43O3 0IJS

Britská firma vyvinula ekologicky příznivé lepidlo, které je vhodné pro stabilizování zboží na paletách a nezpůsobuje poškození nákladu. Je založeno na chemickém spojení mezi povrchy zboží, které pevně drží až do doby vyložení nákladu z palety. Lepidlo nezanechává žádné lepkavé zbytky, nepoškozuje povrch nákladu a je po oddělení nákladu neviditelné. Aplikace látky je jednoduchá a vyžaduje jen malou údržbu. Firma hledá partnery se zájmem o koupi a aplikace látky ve svých provoze na bázi obchodní spolupráce.


Technologie zpevnění povrchových vrstev materiálů s 50% úsporou energie

Ref: 09 DE 0958 3DF2

Německá firma vyvinula novou technologii zpevňování povrchových vrstev materiálů při nízkých teplotách založenou na bázi plazmového nitridování, která zlepšuje odolnost proti opotřebení. Povrch materiálu je zpevňován dusíkem. Na rozdíl od známých technologií plazmového nitridování pro tuto technologii stačí ohřev mezi 250 a 450 stupni Celsia. Nízká spotřeba energie je dosažena použitou nízkou teplotou a způsobem ohřevu. Firma hledá partnery z oblasti průmyslu se zájmem o technickou nebo obchodní spolupráci.

Ochrana solárních kolektorů proti extrémním povětrnostním podmínkám

Ref: 09 ES 23D1 3D6N

Španělská firma podnikající v oblasti solárních elektráren vyvinula systém, který chrání solární panely v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Systém předchází přehřátí panelů v době nečinnosti či v případě příliš teplého počasí, a zabraňuje kontaktu se sněhem okamžitým použitím kolektoru bez čekání na případnou oblevu. Firma hledá partnery se zájmem o licenci.

Technologie výroby přírodních PP desek vyztužených přírodními vlákny

Ref: 06 ES SERT 0GEE

Španělské výzkumné centrum z oblasti plastikářského průmyslu vyvinulo novou metodu výroby polypropylenových desek vyztužených dlouhými přírodními vlákny. Takto získané desky lze díky jejich biodegradabilním a mechanickým vlastnostem využít v různých průmyslových aplikacích (např. vnitřní části obložení u automobilů nebo např. části nábytku simulující vzhled dřeva). Nízká teplota a homogenní podávání vláken ve vytlačovacím stroji jsou jedny z vlastností tohoto materiálu. Výzkumné centrum hledá zájemce o licenci nebo o technickou spolupráci.


Dalších více než 3 500 nabídek a přes 700 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí