zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZOO Ostrava vrátí do volné přírody supa hnědého

13.09.2009
Příroda
ZOO Ostrava vrátí do volné přírody supa hnědého

Ostravská zoologická zahrada dnes začne s přepravou vzácného mláděte supa hnědého do francouzských Alp. Slaví tím velký chovatelský úspěch - jde o první mládě supa hnědého odchované v ostravské ZOO. Mladý dravec před odjezdem podstoupil odběr krve na rozbor DNA a také dostal identifikační mikročip. 

V letošním roce se v evropských zoologických zahradách podařilo odchovat pouze dvě mláďata supa hnědého. To druhé bylo v německé ZOO Bochum.

"Jedná se ve volné přírodě o druh blízký ohrožení, takže opravdu i to, že se můžeme zapojit do takzvaného repatriačního projektu, je pro nás velkou ctí a jakousi odměnou za práci ostravských ošetřovatelů," řekla mluvčí ostravské zoologické zahrady Šárka Bartáková.

Sup hnědý obývá horská pásma až do výšky 4000 metrů nad mořem v oblasti Asie a v Evropě pouze v oblastech Pyrenejského poloostrova. Zalétá ale i do střední Evropy. V dospělosti má rozpětí křídel až 285 centimetrů a váží 12 kilogramů.

Obdobně jako nyní supa hnědého vrátila ZOO letos do volné přírody i orlosupa bradatého, který byl převezen do Národního parku Mercantour ve Francii.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí