zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR je od úterka otevřena připomínkám

10.09.2009
Obecné
Aktualizace Strategie udržitelného rozvoje ČR je od úterka otevřena připomínkám
Od 8. do 22. září 2009 je možné v rámci veřejné diskuse připomínkovat druhou verzi návrhu aktualizované Strategie udržitelného rozvoje ČR (SUR ČR), která byla schválena vládou v roce 2004 a od roku 2007 probíhá její aktualizace. Jedná se o významný koncepční dokument, který se stane důležitým východiskem pro strategické rozhodování a tvorbu dalších zásadních materiálů v oblasti udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí.

Text návrhu SUR ČR včetně dalších dokumentů a instrukcí pro podání připomínek je zveřejněn na webových stránkách Ministerstva životního prostředí www.mzp.cz.

Cílem aktualizace stávající strategie je vymezit klíčová témata a problémy udržitelného rozvoje České republiky a nalézt příslušná opatření k jejich řešení. Předkládaný text je určen pro diskusi s veřejností k tématům a problémům, které byly z hlediska udržitelného rozvoje označeny jako zásadní a jsou seřazeny do pěti prioritních os:
* Prioritní osa 1: Populace, člověk a zdraví
* Prioritní osa 2: Ekonomika a inovace
* Prioritní osa 3: Rozvoj území
* Prioritní osa 4: Krajina, ekosystémy a biologická rozmanitost
* Prioritní osa 5: Stabilní a bezpečná společnost

Za přípravu SUR ČR odpovídá Rada vlády pro udržitelný rozvoj, nositelem úkolu vlády je ministr životního prostředí. Finální verze dokumentu bude upravena podle došlých připomínek z veřejné diskuse a bude předložena vládě ČR ke schválení v listopadu 2009.

Přeji příjemný den

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí