zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Den bez aut zaplní ulice Ostravy cyklisté

20.09.2009
Doprava
Na Den bez aut zaplní ulice Ostravy cyklisté

V úterý 22. září proběhne v Ostravě cyklojízda, která se koná u příležitosti Evropského týdne mobility a Dne bez aut. Nejedná se o cyklistický závod, ale o společnou hromadnou jízdu na kole městem pro širokou veřejnost. Pokud vyjde pěkné počasí, očekávají organizátoři účast až stovky cyklistů. "Akce je určena všem lidem, kteří někdy sednou na kolo a chtějí vyjádřit podporu cyklistické dopravě v Ostravě" uvedl zástupce Ostravských kolařů Pavel Matějka.

Při příležitosti Dne bez aut se již tradičně zaplní ulice mnoha evropských měst jízdními koly všech typů i netradičními bezmotorovými dopravními prostředky. Sraz účastníků cyklojízdy Ostravou je v 17 hodin na Prokešově náměstí před Novou radnicí, nebo mohou cyklisté přijet společně již z jednotlivých častí Ostravy (časy a místa odjezdu z jednotlivých části bude možné nalézt na www.ostravounakole.cz)

Na náměstí budou mít cyklisté možnost vyrobit si vlastní transparent na kolo, přičemž nejvtipnější výtvory budou oceněny. Zde také budou sepsány připomínky ke stavu cyklistické infrastruktury v Ostravě, které zástupci Ostravských kolařů předají vedení města. Po té se pestrý peloton cyklistů vydá na společnou projížďku do ostravských ulic.

Tempo a délku trasy zvládnou i děti a netrénovaní cyklisté. Délka trasy měří asi 5 kilometrů, což je vzdálenost průměrné cesty autem po městě. Organizátoři cyklistům připomínají aby pamatovali na povinnou výbavu jízdního kola. Účastníci by neměli především zapomenout osvětlení a mladiství účastníci také helmu.

Více informací o cyklojízdě:

Pavel Matějka

Tel. 604 569 747

Miroslav Vyka

Tel:725 610 018

e-mail:cyklojizdy@seznam.cz

Cyklojízdy v Ostravě

www.ostravounakole.cz

Cyklojízdy v ČR

www.cyklojizdy.cz

Evropský týden mobility a Den bez aut v ČR

www.mzp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí