zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum Zelená pumpa vyhlásilo odpadovou soutěž pro střední školy

15.09.2009
Odpady
Environmentální poradenství
Ekologické vzdělání a výchova
Ekocentrum Zelená pumpa vyhlásilo odpadovou soutěž pro střední školy

Ekocentrum Zelená pumpa vyhlásilo za podpory Nadačního fondu Veolia Voda odpadovou soutěž "Minimalizace je naše heslo", které se mohou účastnit střední školy na Příbramsku. Soutěžit se bude o hodnotné ceny pro školu i jednotlivé soutěžící. Projekt podpořily i příbramské Kovohutě.

Každá střední škola může do soutěže přihlásit maximálně 3 družstva ze svých 2. ročníků. Ti se v říjnu zúčastní komponovaného vzdělávacího dopoledne v Q-klubu. Na místě jim bude oznámeno i zadání projektu, který budou mít za úkol vytvořit.

"Množství odpadů, které naše společnost produkuje, neustále roste. Samotné třídění není jediným a ideálním řešením, o odpadu je potřeba přemýšlet dříve, už když si nějakou věc pořizujeme. Proto je cílem soutěže rozšířit mezi středoškolskou mládeží model minimalizace vzniku odpadů jako vyšší stadium správného nakládání s odpady", řekla Linda Klvaňová ze Zelené pumpy.

Vytvořené projekty bude hodnotit odborná komise složená ze zástupců firem zapojených do projektu a odborníků na odpady z neziskových organizací. Tři vítězná družstva budou bohatě odměněna - školy dostanou kompostéry a jednotliví členové družstev MP3 přehrávače či flash disky. Do soutěže se školy mohou přihlašovat do 28. září.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí