zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co přinese frankfurtský autosalon

16.09.2009
Ekologická auta
Co přinese frankfurtský autosalon

Značka Hyundai, která je se závodem v Nošovicích další tuzemskou automobilkou, bude ve Frankfurtu lákat klienty na model ix35, nahrazující dosavadní SUV Hyundai Tucson. Nový vůz se má vyrábět v závodě Kia v Žilině na Slovensku.

S nízkou spotřebou se ve Frankfurtu představí i Opel Astra, který převzal některé prvky z luxusního modelu Opel Insignia, i elektrický Opel Ampera s nabíjením ze zástrčky, což je německá verze vozu Chevrolet Volt.

Elektrický vůz, který se má již v příštím roce dostat na trh, představí francouzská značka Peugeot. Model Peugeot iOn, vyvinutý ve spolupráci s Mitsubishi Motors Corporation, je svým dojezdem 130 kilometrů určen pro městský provoz. Nulové škodlivé emise a rychlé dobíjení baterií jsou hlavní přednosti francouzského elektrovozu.

Z koncepčního vozu iosisMAX, představeného letos na jaře v Ženevě, vychází i americká novinka Ford C-MAX. Nový model zdůrazňuje, že současný vývoj automobilů není jen o spotřebě a emisích, ale že rozhodujícím prodejním atributem je i estetika. Budoucí zákazníky chce Ford zaujmout takzvaným kinetickým designem.

Ve Frankfurtu bude Škodovka lákat i na octavie jezdící na plyn, jde o příspěvek Škody Auto k ochraně životního prostředí.

více na www.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí