zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krajský úřad ocenil obce za ekologické chování

21.09.2009
Obecné
Krajský úřad ocenil obce za ekologické chování
Ředitel krajského úřadu Jiří Crha vyhlásil v úterý výsledky 4. ročníku soutěže o ekologicky nejpříznivější provoz úřadu či instituce v Jihomoravském kraji, jejímž cílem je propagace a podpora ekologického chování institucí veřejné správy.

V kategorii „obecní úřady“ získal prvenství Obecní úřad Hýsly, druhý obecní úřad Topolany a třetí městský úřad Rájec-Jestřebí. V kategorii „pověřené obecní úřady a instituce“ obsadil první místo městský úřad Boskovice, o druhé místo se dělí Hustopeče a Kyjov a pomyslnou bronzovou medaili obdržel Nejvyšší správní soud.

Hlavním kritériem pro vyhodnocení soutěže bylo zodpovězení otázek. Například, jestli přihlášený třídí odpad, používá recyklovaný papír, podporuje používání ekologických čistících prostředků, podporuje cyklodopravu zaměstnanců a občanů nebo zda a kolik svých úředníků proškolil v oblasti EVVO.

U subjektů, které se přihlásily již v předchozích ročnících, se dále zjišťovala opatření, které učinily navíc v oblasti ekologizace provozu úřadu od předchozích let nebo jaká opatření plánují do dvou let.

Do termínu 30. června se přihlásilo 29 úřadů a čtyři instituce veřejné správy: Nejvyšší správní soud, Katastrální úřad pro Jihomoravský kraj, Kancelář veřejného ochránce práv a Nejvyšší státní zastupitelství.

Vyhodnocení soutěže provedli nezávisle na sobě zástupci Krajské koordinační skupiny a Ekologický institut Veronica jako organizace, která se mimo jiné úzce specializuje na tuto oblast a spolupracovala i na vyhlášení podmínek soutěže.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí