zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelená úsporám 2.0, další neúspěch na obzoru

21.09.2009
Dotace
Šlendryján
Zelená úsporám 2.0, další neúspěch na obzoru

Protože sleduji vývoj programu Zelená úsporám (1, 2) už delší dobu, zaujala mne zpráva TV Prima, že lidé nemají zájem ani o upravenou variantu.

Bohužel pro Bursíka, drobní stavebníci nejsou prostě Ředitelství silnic a dálnic, umí počítat a hájí svůj zájem. Nikdo nemá chuť kupovat si se stavebním materiálem i značku, která přidá na ceně desítky procent. Ale nejzávažnější je, že programu stojí v cestě (po likvidaci velkých českých firem) nejsilnější ekonomická skupina ve státě. Nazývám ji řemeslnicko-kutilská mafie, síla, která udělala z českého socialismu, na rozdíl od toho Ruského, systém k přežití a dnes pomáhá v drobném stavitelství těm méně majetným. Máte-li co nabídnout do barterového obchodu, je vám jedno, jestli je zrovna komunismus nebo mafiánský kapitalismus, nezlomí vás.

Státě, který se rozhodl zdaňovat hlavně zaměstnaneckou práci se nemůže divit, že na soukromé úrovni převažuje šedá až černá ekonomika, sousedská či kamarádská výpomoc nebo třeba jen to hloupé kutilství.

Vláda bude mít velký problém těchto 10 GKč udat, jsou to peníze pro většinu lidí příliš drahé. Jsem zvědav, jestli vláda zpracuje ještě verzi 3.0, nebo záležitost odpíská.

Zdroj: http://nautilus.bloguje.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí