zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Noc vědců popáté v Českých Budějovicích

24.09.2009
Obecné
Noc vědců popáté v Českých Budějovicích

Iniciativa Evropské komise „Researchers in Europe“ (Vědci v Evropě) pořádá od roku 2005 Noc vědců – soubor zábavných akcí s účastí vědců, akademiků a veřejnosti, které se konají po celé Evropě vždy zároveň v jediný den, letos 25. září. Smyslem akce je představit veřejnosti vědce jako „obyčejné lidi“, kteří přispívají k dobrému životu ostatních a jsou platnými členy společnosti. Od počátku historie akce je proto mottem „Researchers are among us“ – „Vědci jsou mezi námi“.  

K iniciativě se každoročně připojují vědci z Českých Budějovic. Letošní Noc vědců, kterou organizuje Přírodovědecká fakulta JU ve spolupráci s Biologickým centrem AV ČR, v.v.i., se bude konat na dvou místech – v kulturním klubu c.k. Solnice a v Marty´s clubu.

Researchers' rock night v c. k. Solnice bude zahájena v 18 hodin výstavou fotografií doc. Františka Weydy. Od 19 hodin začne hudební část programu, ve které vystoupí kapely Akia b.a., Smutný Karel a St. Johnny and his Southern Three. A možná dojde i na zábavné vědecké pokusy…

V Marty´s clubu začne ve 20 hodin Electronic science music night. Vystoupí DJs Squid & Tubus (Bubblebeatz), Hejseek & Pepa (Wydlakow Djs) a Baern, hudební produkci doplní videoprojekce fotografií s vědeckou tematikou.   

Vstup na obě akce je zdarma.

Noc vědců je podporována Evropskou komisí - iniciativou Researchers in Europe.

www.noc-vedcu.cz

Kontakt na pořadatele:

doc. RNDr. František Vácha, Ph.D.

Přírodovědecká fakulta JU

email: vacha@jcu.cz

tel.:     389 035 533

389 035 523

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí