zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brontosauři ocenili vítěze soutěže Máme rádi přírodu

30.09.2009
Příroda
Brontosauři ocenili vítěze soutěže Máme rádi přírodu

Do 15. ročníku výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu se letos zapojilo více než 300 škol a desítky jednotlivců. Celkový počet soutěžních prací přesáhl 2000, což je přibližně stejně jako v minulém roce.

Slavnostní vyhlášení výsledků a vernisáž výstavy z nejlepších prací proběhly odpoledne 27. září v Modré u Velehradu v rámci Dortu pro Brontosaura -- oslav 35. výročí vzniku hnutí.


Hlavní téma letošního ročníku soutěže znělo "Máme vlastně rádi přírodu?". Jako tradičně převažovaly výtvarné práce, ale sešly se i téměř dvě stovky prací literárních a několik desítek fotografií. Výsledkové listiny a více informací o samotné soutěži lze najít na brdo.brontosaurus.cz

Soutěž je svou orientací zaměřena na široké spektrum dětí. Více než o samotnou uměleckou stránku děl jde o záměr oslovit děti a mladé lidi s tématy ochrany přírody a životního prostředí. Záměrem vyhlašovatelů je tedy ocenit co největší množství dětí, které takový zájem projeví. Proto je každému účastníku zasíláno drobné poděkování a inspirační brožurka k zapojení do činnosti ekocenter či dětských organizací zaměřených na volnočasovou ekologickou výchovu.

Kontakt:
Ingrid Čejková
Hvězdová 10, Brno, 602 00
tel. 544 215 585, mobil: 777 803 577
e-mail: mrp.brdo@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí