zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Českobudějovičtí vědci usilují o vznik biotechnologické institutu aplikované ekologie

30.09.2009
GMO
Českobudějovičtí vědci usilují o vznik biotechnologické institutu aplikované ekologie

České Budějovice by se v budoucnu měly rozrůst o biotechnologický institut aplikované ekologie pod zkratkou BIOEKO. Vědci z Biologického centra a Přírodovědecké fakulty tedy připravují projekt, kterým by jim měl pomoci získat z operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace potřebnou zhruba miliardu korun z Evropské unie.

Součástí rozvojových plánů je i výstavba nové pětipodlažní budovy v areálu kampusu českobudějovické Akademie věd. To, zda s projektem uspěli, se dozví na jaře příštího roku.

Manažerka projektu Michaela Krištůfková věří, že projekt před schvalovací komisí uspěje i proto, že zaručuje vznik nových pracovních míst: "Je zcela jasné, že nemůžeme postavit novou kapacitu a jenom přenést stávající pracovní síly do nových objektů. V našich propočtech a plánech je, že zhruba na konci projektu by v nových objektech mělo pracovat 120 pracovníků, z toho minimálně polovina bude nových pracovních sil. jednoznačně bude mít projekt význam i pro rozvoj pracovního trhu, snížení nezaměstnanosti a pro rozvoj vzdělanostní struktury obyvatel kraje i města."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí