zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Požáry v přírodě o prodlouženém víkendu potrápily Liberecký kraj

30.09.2009
Havárie
Požáry v přírodě o prodlouženém víkendu potrápily Liberecký kraj

Již od pátečního odpoledne začal stoupat počet požárů ve volné přírodě v Libereckém kraji. Teplé a slunečné počasí bez dešťových srážek a lidská nedbalost dopomohly ke vzniku celkem 21 požárů trávy a lesního porostu v průběhu 4 uplynulých dní. Jednalo se převážně o požáry menšího rozsahu, které nezpůsobily větší škody.

4 požáry v přírodě vznikly na území okresu Liberec převážně ve Frýdlantském výběžku, 2 na území okresu Jablonec nad Nisou a další 4 na území okresu Semily. Nejhorší situace byla na území okresu Česká Lípa, kde operační středisko HZS Libereckého kraje zaznamenalo 11 požárů v přírodě.

Zatím nejrozsáhlejším požárem v přírodě v letošním roce byl páteční požár na vrchu Plešivec v Krkonoších, který si vyžádal nasazení více než 50 hasičů ze 3 profesionálních a z 5 dobrovolných jednotek, 11 cisternových vozů, vrtulníku Policie ČR se závěsným vakem a další požární techniky. Poslední místa požáru byla dohašena až po 21 hodinách od nahlášení.

Od začátku září v našem kraji jednotky požární ochrany zasahovaly u podobných požárů už v 57 případech. Pro srovnání v loňském roce hasiči hasili v září 56 požárů v přírodě a v roce 2007 pouze 15.


Info: HZS Libereckého kraje

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí