zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústí nad Labem chce mít nová stanoviště pro nádoby na odpad

30.09.2009
Odpady
Ústí nad Labem chce mít nová stanoviště pro nádoby na odpad

Město Ústí nad Labem chce ještě letos zahájit obnovu a výstavbu 220 nových stanovišť pro nádoby na odpad. Rada města už schválila podání žádosti o dotaci z operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady mají být přibližně 19,5 milionu korun, spoluúčast města má být necelé dva miliony korun. ČTK to řekla mluvčí města Ivana Solničková.

Už loni přijalo město vyhlášku o čistotě města, ve které je ustanoveno, že odpadové nádoby mají být umísťovány na pozemcích uživatelů odpadových nádob. "Město si uvědomuje, že ne všude je toto technicky možné. Proto také přistoupilo k záměru především pro obyvatele bytových domů, kde nejsou pozemky v jejich vlastnictví v okolí těchto objektů, nabídnout možnost vybudování stanovišť odpadových nádob na pozemcích města", řekla náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

V předcházejících letech připravovaly výstavbu stanovišť odpadových nádob i všechny čtyři městské obvody. Nové stanoviště jsou například v obvodě Severní Terasa. Město loni využilo dotace ministerstva financí k výstavbě 67 stanovišť odpadových nádob.

Z letos plánovaných 220 stanovišť má být 80 stanovišť na tříděný odpad a 140 na směsný komunální odpad. Město chce pokračovat ve výstavbě nových stanovišť i v dalších letech. "V příštím roce bychom chtěli řešit především stanoviště, která nebylo možno umístit v místech navrhovaných městskými obvody z důvodu, že pod těmito místy jsou umístěny uzly inženýrských sítí a další, dosud nedořešená stanoviště. Cílem města je, abychom dostali odpadové nádoby z komunikací a chodníků, a aby nám případně nestály neuspořádaně v zelených pásech našich obytných souborů," dodala Kailová.


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí