zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová interaktivní stránka ItsYourSmartGrid.com společnosti GE informuje veřejnost o tom, jak inteligentní sítě mohou změnit svět

02.10.2009
Energie
Nová interaktivní stránka ItsYourSmartGrid.com společnosti GE informuje veřejnost o tom, jak inteligentní sítě mohou změnit svět

Zákazníci, školy i firmy po celém světě získají nový zdroj informací o jejich energetické budoucnosti

PRAHA, 30. září 2009 - Společnost GE spustila interaktivní webovou stránku určenou k osvětě zákazníků o přínosech inteligentních sítí Smart Grid. Nová internetová stránka nabízí pohled na inteligentní sítě i pro naprosté laiky. Vysvětluje, proč je třeba změnit způsob distribuce a používání elektrické energie - pro zvýšení efektivity a produktivity, pro optimalizaci integrace čistších zdrojů energie a elektrických vozů a pro poskytnutí nástrojů zákazníkům k řízení spotřeby a úspoře peněz, při současném zvýšení energetické nezávislosti země a její ekonomické konkurenceschopnosti.

"Upřímně řečeno, většina lidí toho o tradiční rozvodné soustavě příliš neví, takže pokud začneme mluvit o Smart Gridu, je to pro ně ještě složitější," prohlásil viceprezident GE Energy Bob Gilligan, jenž má ve společnosti na starosti právě přenosové a distribuční soustavy. "Nicméně je třeba pochopit, v čem se inteligentní síť liší. Na rozdíl od rozvodné sítě, jak jsme ji znali posledních sto let, poskytuje inteligentní síť zákazníkům možnost volby - mohou se rozhodnout, jakým způsobem budou elektřinu používat a od toho se bude samozřejmě odvíjet i způsob platby. Navíc inteligentní síť nám umožní integrovat zdroje čisté energie. Dosáhneme díky ní vyšší efektivity a produktivity jakožto společnost a v konečném důsledku zvýší i naši konkurenceschopnost a energetickou nezávislost. Proto jsme vytvořili stránku Itsyoursmartgrid.com, jejímž cílem je pomoci zákazníkům pochopit dalekosáhlý přínos, který inteligentní síť má."

Projekt webové stránky je zahájen v době konání konference GridWeek - největší světové konference o inteligentních sítích, která proběhne tento týden ve Washingtonu. Na konferenci se setkají politici, manažeři distribučních společností, akademici a významní odborníci z energetického odvětví, kteří zde budou diskutovat o širších dopadech a přínosech inteligentních sítí. Itsyoursmartgrid.com nabízí vzdělávací materiály od video klipů přes pravidelně aktualizovaný blog. Návštěvníci stránky budou poutavým způsobem informováni o přínosech inteligentní sítě a o tom, jak nám tato síť pomůže ve využívání elektřiny v budoucích letech. Stránka je v současné době k dispozici pouze v angličtině.

Díky spolupráci s partnery nabídne GE jedno z nejširších portfolií produktů na modernizaci elektrických systémů, a to od elektráren až po koncového zákazníka. Společnost GE disponuje dostatečným záběrem i vědomostmi na to, aby pomohla zvýšit energetickou produktivitu napříč celým řetězcem: od inteligentních spotřebičů přes technologie pro elektromobily až po obnovitelné zdroje energie a inteligentní elektroměry.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí