zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PŘIHLASTE SVŮJ STROM DO SOUTĚŽE A VYHRAJTE POUKAZ NA JEHO ODBORNÉ OŠETŘENÍ

06.10.2009
Příroda
PŘIHLASTE SVŮJ STROM DO SOUTĚŽE A VYHRAJTE POUKAZ NA JEHO ODBORNÉ OŠETŘENÍ

Velké Meziříčí - Do pátku 9. října mají obyvatelé i firmy z Velkého Meziříčí možnost přihlásit strom, na který jsou pyšní či který má nějakou zajímavou historii do soutěže Můj strom, kterou vyhlásilo Středisko ekologické výchovy Ostrůvek ve spolupráci s městem Velké Meziříčí. Jedinou podmínkou je, že strom musí stát na jejich pozemku. Soutěží se ve třech kategoriích: Ovocný strom, Listnatý strom a Jehličnatý strom. O výhercích, kteří získají poukaz na odborné ošetření stromu v hodnotě několika tisíc korun, rozhodne odborná komise do konce října. Celý projekt podpořil Kraj Vysočina v rámci programu Zdravý kraj.

"Ačkoli stromy hrají v městském prostředí nezastupitelnou roli, často se setkáváme spíše s negativním postojem lidí. Důvody bývají malicherné - padající listí, klíšťata, stín... K nim se, hlavně v poslední době, přidává strach z možného pádu stromu. Stromy těmto důvodům často musí ustoupit, chtěli jsme proto ukázat i opačný postoj. Chtěli jsme ocenit ty, kteří o stromy pečují, kteří si uvědomují jejich význam, a péči o stromy jim usnadnit," vysvětluje důvody vyhlášení soutěže jedna z organizátorek Pavla Švecová.

Přihlášku s popisem místa, kde se strom nachází, čím je výjimečný a samozřejmě se svým jménem a kontaktem mohou zájemci doručit na Středisko ekologické výchovy Ostrůvek, nebo na Informační centrum města, kde rovněž získají podrobnější informace. Přihlásit svůj strom je možné rovněž e-mailem na adresu ostruvek@chaloupky.cz či prostřednictvím internetových stránek www.chaloupky.cz.

Více informací poskytne:
Jana Audy, 566 522 831, 731 440 924, ostruvek@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí