zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka odpadů pro Jihlavu nestačí, musí se rozšířit

07.10.2009
Odpady
Skládka odpadů pro Jihlavu nestačí, musí se rozšířit

Skládka komunálních odpadů v Jihlavě-Henčově už přestává stačit potřebám Jihlavy a okolí. Služby Města Jihlavy, které ji provozují, proto začaly s jejím rozšiřováním.

"Současná kapacita skládky umožňuje ještě uložit 25 tisíc tun odpadu, což znamená, že budeme moci ukládat odpad ještě zhruba osm měsíců. Odborná firma proto zahájila výstavbu dvou dalších etap, což nám zajistí možnost ukládání odpadů po dobu dalších čtyř let," uvedl mluvčí společnosti Martin Málek.

Projekt rozšíření skládky, která má za sebou pět etap rozšíření, počítá s výstavbou dalších dvou etap a pak závěrečné. "Za výstavbu dvou částí skládky zaplatí společnost celkem 15,2 milionu korun. Přípravné práce začaly koncem září a do 30. listopadu bude zhotovena zabezpečená skládka komunálních odpadů, která splňuje nejpřísnější požadavky na ochranu životního prostředí," uvedl mluvčí.

Výstavba poslední etapy skládky proběhne podle aktuální potřeby v dalších letech. Rozšířením skládky ve všech třech etapách získají SMJ možnost uložit 300 tisíc tun odpadů, což je dostačující pro dalších asi osm let. Zatím bylo navezeno na skládku komunálního odpadu v Jihlavě v pěti etapách 285 tisíc tun odpadů.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí