zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesní bystřiny v péči Zlínského kraje

08.10.2009
Voda
Lesní bystřiny v péči Zlínského kraje

ZLÍN - Hrazení bystřiny Ozničky, všech přítoků Kyjovky do vodní nádrže Koryčany, dokončení úprav na Jamném a Svinárském potoce, jsou nezbytné technické úpravy, které musí především jako opatření proti povodním vybudovat na svém území Zlínský kraj.

Odbor životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu rozhodl o veřejném zájmu na provedení hrazení těchto bystřin a proto poskytlo Ministerstvo zemědělství ČR ve prospěch hejtmanství na zmíněné úpravy téměř 5,4 milionu korun. Tyto finanční prostředky poslouží ke zmírnění škod vznikajících při přívalových srážkách na potoce Oznička u obce Oznice v údolí Hostýnských vrchů nedaleko Valašského Meziříčí a na přítocích Kyjovky vtékajících do nádrže Koryčany shromažďující vodu upravovanou k pitným účelům. Tyto stavební akce jsou zahajovány v současné době. V rámci obdobných opatření jsou již průběžně dokončovány objekty a úpravy na Jamném potoce v katastrálním území Strání a geodeticky se zaměřují zařízení vybudovaná na Svinárském potoce v katastrálním území Květná.
"Realizovaná opatření by měla především zabezpečit břehy upravovaných toků, zpomalit odtok a upravit průtočnost profilu a také snížit množství splavenin, které jsou bystřinami transportovány a následně zanášejí koryta větších vodních toků," objasnila význam realizovaných oprav krajská radní pro zemědělství, životní prostředí a rozvoj venkova Milena Kovaříková.

Další informace:
Ing. Milan Plesar
tiskový mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
577 043 190, 731 555 251

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí