zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodáky čeká o víkendu na řekách příjemná plavba a řada akcí

09.10.2009
Voda
Vodáky čeká o víkendu na řekách příjemná plavba a řada akcí

Praha - Nadcházející víkend bude zřejmě chladný, vodáky, které to neodradí, přesto čeká příjemná plavba na řekách. Od minulého týdne se totiž zlepšil stav některých toků a na víkend je naplánováno i několik vodáckých akcí, sdělil dnes ČTK Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.

Dostatek vody má stále Lužnice, a to hlavně na dolním toku pod Táborem. Přibylo i vody na Ohři, která je tak splavná od Tršnice nebo z Chebu. V úseku pod Královským Poříčím ji pak vodáci budou v sobotu "uzamykat".

Vltavu lze sjíždět od Vyššího Brodu, odkud se o víkendu pojede vodácký maraton. Trasa končí v Českém Krumlově a akce se mohou účastnit jakákoli plavidla, uvedl Jančar. Vodáci, kteří se vydají na uzamykání Otavy, mají sraz v Sušici. Měli by ale počítat tím, že v řece občas narazí na mělčiny.

Na dvoudenní plavbu pak mohou lidé vyrazit na Dyji od Znojma k Hevlínu. Příjemná plavba vodáky čeká i na Labi od Dvora Králové k Jaroměři a na Jizeře od Benátek nad Jizerou. Naopak s nedostatkem vody musejí počítat na Sázavě v peřejích pod Týncem nad Sázavou, mělčiny jsou podle Jančara i v jejím úseku pod Ledčí. Obdobná situace je i na řece Moravě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí