zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

12.10.2009
Obecné
Nabídka technologií

Ekologicky příznivý protipožární materiál

Ref.: 09 DE 76DW 3EQ4

Německá firma vyvinula inovativní a odolný anorganický protipožární materiál, ekologicky příznivý a zároveň netoxický. Jeho funkčnost je založena na nové generaci spékané vnější vrstvy (zhuštění) materiálu a na uvolňování vodní páry ve spolupráci s vnitřní vrstvou. Firma hledá partnery z průmyslu pro adaptaci materiálu specifickým podmínkám a technickou spolupráci.

Bezodpadová krystalizační technologie pro odstranění znečištění vody

Ref.: 08 NL 60AF 0IWZ

Holandská firma vyvinula krystalizační proces, efektivně odstraňující nežádoucí příměsi z vody bez dalšího zásahu do životního prostředí. Technologie odstraňuje těžké kovy, fluoridy, fosfáty a nečistoty z pitné a užitkové vody. Firma hledá spolupráci se zkušenou firmou z oboru, jež by technologii adaptovala a upravila dle specifických potřeb různých zákazníků.

Technologie pro extrakci zinku během recyklace použitých pneumatik

Ref.: 09 HU 50R7 3EHK

Maďarská firma vyvinula technologii pro extrakci zinku při procesu recyklace pneumatik. Hlavní výhodou je ekologické využití odpadu z pneumatik. Technologie je především vhodná pro recyklační závody zpracovávající pneumatiky. Firma hledá vhodné partnery z oblasti průmyslu a výzkumu pro další využití materiálů způsobujících podobné potíže jako odpad a průmyslový prach nejen z pneumatik.


Keramický odpad jako aditivum do Portlandského cementu

Ref.: 07 ES SERT 0IH5

Španělské výzkumné centrum z oblasti stavebnictví vyvinulo inovativní proces recyklace keramického odpadu na aditivum do Portlandského cementu, který lze použít např. do malty, betonu nebo prefabrikátů. Hlavní výhodou zpracování odpadu je kromě snížení ceny malty i zvýšení mechanických vlastností směsi. Centrum hledá partnera se zájmem o licenční smlouvu nebo podobný typ spolupráce.

Dalších více než 3 500 nabídek a přes 700 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí