zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava fotografií tuleňů zahájena. Ceny v soutěži DAF uděleny.

15.10.2009
Příroda
Výstava fotografií tuleňů zahájena. Ceny v soutěži DAF uděleny.V úterý večer proběhla v Kavárně Velryba v Praze vernisáž výstavy fotografií tuleňů spojená s vyhlášením výsledků mezinárodní výtvarné soutěže Design Against Fur (DAF, Designem proti kožešinám).

Slavnostní večer zahájila jazzová kapela Trio, která v průběhu večera zahrála návštěvníkům ještě několikrát. Petr Vacek, který program uváděl, spolu s Tomášem Poppem, předsedou o. s. Svobody zvířat, které akci pořádalo, přivítali návštěvníky okolo 18. hodiny. Mezi účastníky uvítali také Dr. Jo Swabe, reprezentantku organizace na ochranu zvířat Humane Society International, která výstavu fotografií s názvem "A Sealed Fate?" do České republiky zapůjčila,
a zároveň představitelku evropské poroty soutěže DAF, jež udělila celkem tři vyznamenání českým a slovenským studentům.
Poté přišlo na řadu vyhlášení výsledků historicky prvního
česko-slovenského kola DAF. Studenti měli možnost vyjádřit se ke svým pracím a krátce se seznámit s názory porotců, kteří jejich práce hodnotili a kteří byli ve Velrybě také přítomni. Vítězka, Alexandra Mikhailová, pak převzala hodnotný dar od hlavního partnera soutěže, společnosti ADOBE, a sice software Adobe Creative Suite 4 Web. "Z hle! diska zpracování, originality a jednoduchosti nápadu, byl Alexandřin plakát vybrán jako jednoznačný vítěz," vysvětluje rozhodnutí poroty její předseda Tomáš Kopečný, z agentury Scholz&Friends Praha (S-F). Richard Markuzy ze společnosti ADOBE dodává: "Jsme rádi, že počet příspěvků do soutěže byl velký a potvrdil tak zájem studentů o kreativní tvorbu. Vítězce blahopřejeme."
Následovalo předání diplomů a cen oceněným studentům z evropského kola soutěže. "Čeští studenti získávají vyznamenání či jiná ohodnocení téměř každý rok. Nejinak je tomu i letos. Vyznamenání navíc získal i reprezentant Slovenska, kde jsme v roce 2009 soutěž nově organizovali." říká Lucie Moravcová z o. s. Svoboda zvířat, koordinátorka soutěže v České a Slovenské republice.
Na závěr představila Barbora Večlová z o. s. Svobody zvířat nový projekt s názvem Bojkot kanadských mořských produktů. "Počátkem září začali pracovníci o. s. Svobody zvířat obcházet pražské restaurace s nabídkou připojení se k m! ezinárodnímu bojkotu kanadských mořských produktů. Cílem bojko! tu je př imět kanadský rybářský průmysl k ukončení lovu tuleních mláďat pro komerční účely," vysvětluje Večlová. "Během prvního měsíce se k bojkotu připojilo 7 podniků -- pražské Kampa 14, Pod věží, Da Nico, U sedmi andělů, Černý orel, Café Sahara a mělnická restaurace Diana," doplňuje Večlová. Tomáš Popp pak představil výstavu fotografií tuleňů. "Výstava i nový projekt jsou pokračováním úspěšné kampaně Komerční lov tuleňů je evropské veřejnosti proti srsti, kterou jsme v České republice spustili na jaře 2009," říká Popp. Výstava je putovní, před Prahou již navštívila například Toronto, Brusel či Amsterdam. Nigel Barker je slavný fotograf, který je mimo jiné známý také jako porotce v americké show "America´s Next Top Model".
Více informací naleznete na www.dafcr.cz, www.svobodazvirat.cz, www.protisrsti.cz nebo www.protectseals.eu.

Kontaktní osoba: Tomáš Popp
Telefon: 777 239 808
E-mail: tomas.popp@svobodazvirat.cz


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí