zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hejtman Jihočeského kraje zvolen místopředsedou Energy Centre České Budějovice, úspěšná přeshraniční spolupráce v oblasti energetiky pokračuje

19.10.2009
Energie
Hejtman Jihočeského kraje zvolen místopředsedou Energy Centre České Budějovice, úspěšná přeshraniční spolupráce v oblasti energetiky pokračuje

Dne 15. října 2009 se konala valná hromada poradenského střediska Energy Centre České Budějovice (ECČB). Na návrh představenstva byl Mgr. Jiří Zimola, hejtman Jihočeského kraje, jednomyslně zvolen valnou hromadou novým místopředsedou ECČB. Nahrazuje ve funkci bývalého hejtmana Jihočeského kraje RNDr. Jana Zahradníka, který nyní působí jako prorektor pro zahraniční vztahy na Jihočeské univerzitě. Zároveň byli RNDr. Jan Zahradník a další 4 členové jmenováni čestnými členy ECČB.

Dále byl přijat nový člen ECČB - Ing. Jiří Stráský - ředitel Jihočeské hospodářské komory. Jihočeská hospodářská komora spolupracuje s ECČB již řadu let. Členstvím ve sdružení bude nyní vzájemná spolupráce potvrzena a upevněna.

Energy Centre České Budějovice bylo založeno v roce1998 na základě přeshraniční spolupráce mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem (O.Ö. Energiesparverband). Spolupracuje s významnými partnery v České republice i Horním Rakousku. Hlavní náplní činnosti ECČB je bezplatné a nezávislé energetické poradenství, organizace vzdělávacích akcí a zvyšování informovanosti v oblasti hospodárného využívání energie a obnovitelných zdrojů energie. Při svých aktivitách se ECČB soustředí především na domácnosti, školy, obce, firmy aj. Od založení bylo poskytnuto více než 8000 osobních konzultací a realizováno mnoho úspěšných projektů.


Kontakt pro dotazy:

Mgr. Ivana Klobušníková, Tel.: 777 03 03 13, ivana@eccb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí