zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti se připravovali na soutěž o odpadech

19.10.2009
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Studenti se připravovali na soutěž o odpadech

Příbram - Ekocentrum Zelená pumpa za podpory Nadačního fondu Veolia uspořádalo odpadovou soutěž Minimalizace je naše heslo, určenou středním školám. Včera se studenti vzdělávali v Q-klubu a nyní mají měsíc na vytvoření odpadového projektu. Do soutěže se přihlásily čtyři střední školy z Příbrami s pěti družstvy.

Protože je cílem soutěže vytvoření projektu, který zajistí minimalizaci vzniku odpadů, točilo se vše kolem toho, proč je minimalizace tím nejlepším řešením.

"Prostřednictvím dramatizace studenti zakusili pocity lidí žijících u skládek a spaloven, různé další doplňovačky a úkoly objasnily podrobnosti skládkování, spalování odpadu ale i recyklace. Další velká část programu byla věnována kompostování, protože biologický odpad tvoří až 40 procent směsného odpadu. Zajímavou tečkou na konec bylo přestavení příbramských Kovohutí, které se jako jedna z mála firem v Čechách zabývají recyklací speciálních druhů odpadů, například elektroodpadu či autobaterií," uvedla Linda Klvaňová z ekoncetra.

Studenti mají měsíc na vytvoření projektu virtuálního města, které minimalizuje odpady na vstupu i na výstupu. Projekty vyhodnotí odborná komise. Vítězná družstva budou odměněna - čekají je MP3 přehrávače či flashky. Školy mohou vyhrát různé druhy kompostérů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí