zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochránci přírody představili novou stezku

20.10.2009
Příroda
Ochránci přírody představili novou stezku

Vladořice - Devět zastávek s informačními tabulemi nabízí nová naučná stezka, kterou v sobotu 17. října slavnostně představili ochránci přírody na hoře Vladař.

Lidé se například dozvědí o unikátních orchidejových loukách, husitství i dalších zajímavostech. Ochránci přírody tak chtějí veřejnost více seznámit s tímto unikátním místem.

"Trasa vede z malé osady Vladořice až na vrchol majestátního Vladaře. Stezka návštěvníky provede například botanicky unikátními loukami. Ty jsou mimo jiné poslední lokalitou orchideje vstavače kukačky, což je silně ohrožený druh. Zde přežívá v několika posledních stech kusech," uvedl Václav Lupínek, předseda základní organizace Českého svazu ochránců přírody.

Na vybudování naučné stezky spolupracovali ochránci také s občanským sdružením Vladař. "To nám dodalo fotografie a texty. Stezka by také nemohla vzniknou bez finanční podpory Karlovarského kraje a společnosti RWE Transgas Net. Celkové náklady činily zhruba sto třicet tisíc korun a stezka se dělala zhruba půl roku. Bylo potřeba nashromáždit zajímavé informace a vybrat, co umístit na informační panely," dodal předseda Lupínek.

Podle něj se snaží ochránci přírody i tímto způsobem dostat Vladař více do povědomí. "Je škoda, že lidé toho o Vladaři příliš mnoho nevědí. Zajímavých věcí je opravdu hodně. Lidé nemusejí jezdit za krásami přírody někam daleko, i na Karlovarsku je celá řada míst, která určitě stojí za návštěvu," dodal Lupínek.

Naučná stezka potěšila i návštěvníky. "Chtěla jsem to tady navštívit už delší dobu. Jsem mile překvapená, protože informační tabule nabízejí řadu informací a navíc je tady opravdu hezky," zhodnotila jedna z turistek.

Karlovarský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí