zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fischer by rád, kdyby Miko zůstal. Ministr odmítá

21.10.2009
Obecné
Politika
Fischer by rád, kdyby Miko zůstal. Ministr odmítá

Praha - Premiér Jan Fischer by rád, aby jeho ministr životního prostředí Ladislav Miko zůstal ve vládě až do řádných parlamentních voleb.

Předseda vlády současně potvrdil, že sám žádné personální změny nechystá a jeho kabinet bude pokračovat v dosavadním složení.

Miko jako jediný z Fischerova kabinetu dopředu avizoval, že s dalším setrváním v ministerské funkci nepočítá. Rád by se totiž vrátil do Bruselu, kde vede ředitelství ochrany přírodních zdrojů.

Pokud by se tak nestalo, hrozí mu podle informací z Evropské komise, že by o místo vysoce postaveného evropského úředníka přišel. V úřadě na něj například čekají důležitá rozhodnutí o evropské biodiverzitě.

Dal slib, že zůstane do podzimu

Přestože Fischer řekl, že o ministrově setrvání jednal i s Mikovými nadřízenými v Bruselu, sám Miko počítá s odchodem z vlády. Aktuálně.cz řekl, že se mu další angažmá ve Fischerově vládě zdá jako značně nereálné a je rozhodnut se do Bruselu vrátit.

Jako termín pro návrat uvedl konec listopadu.

"Je v tom více faktorů. Mám rozpracovanou nějakou práci, je v tom slib, který jsem dal, a rodina," vysvětlil své stanovisko ministr nominovaný za zelené.

V záloze je Dusík

Jeho nástupcem na ministerstvu by se mohl stát jeho náměstek Jan Dusík, neúspěšný kandidát Strany zelených do Evropského parlamentu. Sám Dusík už dříve deníku Aktuálně.cz svou nominaci potvrdil.

"Zelení mě skutečně nejspíš navrhnou. Pokud mě pak osloví premiér Fischer a ostatní strany s tím budou souhlasit, jsem připraven nabídku přijmout," konstatoval.

Věří, že by pro ostatní politické strany nemusel představovat zásadní problém, protože na ministerstvu životního prostředí už působil za různých vlád a pod různým stranickým vedením asi deset let.

Navíc už pozastavil své členství ve Straně zelených, kde nezastává žádnou vysokou funkci.

aktualne.centrum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí