zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodní mlýn dostal stopku, dotace nedostane

24.10.2009
Vodní energie
Vodní mlýn dostal stopku, dotace nedostane

Původně už měly být dokončeny zednické práce, avšak dotace z ministerstva kultury nakonec nepřišly.

"Přestože nám byly peníze přislíbeny Národním památkovým ústavem, ministerstvo naší žádosti nevyhovělo. Jednalo se o 280 tisíc korun. Nebylo tedy možné dokončit vyzdění celé jedné stěny a místnosti, v níž bude klenutý strop," objasnil situaci Adam Záruba z Podorlického skanzenu v Krňovicích a současně předseda Českého svazu ochránců přírody základní organizace Orlice.

Stavba by měla pokračovat v příštím roce. Její dokončení je však otázkou ještě několika let. Náklady se odhadují předběžně na pět milionů korun. "Tato cena je však velmi nízká v porovnání s penězi vynaloženými na stavby v jiných skanzenech. Kupříkladu v Rožnově pod Radhoštěm se průměrná cena podobných objektů pohybuje kolem jedenácti milionů," poznamenal další z "otců" krňovického skanzenu Václav Záruba.

Konečnou podobu však již dostává roubená škola ze Všestar. Ta byla převezena do areálu v Krňovicích v roce 2006. Nyní už je stavba dokončena a zbývá dodělat interiér. V příštím roce v něm vzniknou černá kuchyně, pec s komínem, obytná místnost a expozice staré školy.

Letos přišla stavba na milion korun a stejná částka bude třeba i na dodělání. Do budoucna by měla ve skanzenu vyrůst také replika kovárny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí