zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Využití organických odpadů ze zemědělské výroby a venkovských sídel

24.11.2009
Zemědělství
Bioodpady
Nové knihy - Využití organických odpadů ze zemědělské výroby a venkovských sídel

Metodická příručka je určena pro zemědělce, poradce, projektanty a dodavatele technologií a technických systémů pro zpracování energetické biomasy.

V publikaci jsou využity výsledky výzkumných prací z projektů v oboru obnovitelných zdrojů energie a bioplynu. Metodická příručka je určena pro zemědělce, poradce, projektanty a dodavatele technologií a technických systémů pro zpracování energetické biomasy.

Publikace vychází z výsledků projektů, které se řešily ve VÚZT, v.v.i., jedná se o významnou část výzkumného záměru VÚZT, v.v.i. MZe 0002703101 a projektu NAZV MZe "QF3160 Výzkum nových technologických postupů pro efektivnější využití zemědělských a potravinářských odpadů" a projektu "MŠMT 2 B06131 "Nepotravinářské využití biomasy v energetice". Zároveň bylo využito zkušeností našich zahraničních partnerů, zejména ze SRN, Rakouska a Holandska.

V publikaci je popsána řada způsobů jak nakládat s organickými odpady v zemědělském podniku, nebo při zpracování biologicky rozložitelných komunálních odpadů v obcích. Jde o výrobu tuhých alternativních paliv, pyrolýzní zpracování biomasy a výrobu bioplynu.

Vyuziti_organickych_odpadu_ze_zemedelske_vyroby_a_venkovskych_sidel.pdf Vyuziti_organickych_odpadu_ze_zemedelske_vyroby_a_venkovskych_sidel.pdf (3,93 MB)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí