zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přerov má nového dopravce. Vozit bude ekologicky

27.10.2009
Doprava
Urbánní ekologie
Přerov má nového dopravce. Vozit bude ekologicky

Přerov - Pouze nízkopodlažními autobusy na alternativní pohon budou do pěti let jezdit v Přerově. Zdejší radnice vybrala firmu, která bude ve městě příštích deset let provozovat městskou hromadnou dopravu. Stala se jí společnost Slovenská autobusová doprava Trnava.

Město jí za to v příštích deseti letech zaplatí 190 milionů korun. Slovenská firma ponechá stejný počet vozů jako má současný dopravce, tedy sedmnáct.

"Jednou z podmínek výběrového řízení bylo postupné zavádění ekologických vozidel. Ať už elektrických nebo plynových. Součástí smlouvy, kterou SAD Trnava s magistrátem podepíše, bude i to, že do pěti let začnou v Přerově jezdit pouze nízkopodlažními autobusy využívající alternativní pohon," popsal mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Městskou hromadnou dopravu zatím ve městě zajišťuje společnost Veolia Transport, které příští rok končí smlouva. Radnice proto začala hledat nového dopravce. Tendr vypsala v létě. "Do něj se kromě Slovenské autobusové dopravy Trnava přihlásil ještě jeden zájemce, ten ale nesplnil všechny podmínky, proto byl ze soutěže vyřazen," vysvětlil Přidal.

Akciová společnost Slovenská autobusová doprava Trnava provozuje městskou hromadnou dopravu ve více městech. Její autobusy jezdí například po Trnavě, Piešťanech, Senici a Hlohovci. Věnuje se i příměstské nebo dálkové dopravě. Podle informací z jejích webových stránek nyní firma provozuje celkem 295 autobusů a zaměstnává 480 lidí. Její jediná mezinárodní autobusová linka nyní zajíždí do Hodonína.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí