zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

"CHALOUPKY V NOVÉM KABÁTĚ" - UKONČENÍ VEŘEJNÉ SBÍRKY

29.10.2009
Environmentální poradenství
 CHALOUPKY V NOVÉM KABÁTĚ  - UKONČENÍ VEŘEJNÉ SBÍRKY

Kněžice - Středisko Chaloupky ukončilo veřejnou sbírku "Chaloupky v novém kabátě" zaměřenou na získání prostředků pro rekonstrukci střediska. Celkové výnosy sbírky dosáhly částky 255.314,80 Kč. Veškeré výnosy sbírky s výjimkou bankovních poplatků byly použity pro rekonstrukci a opravy, které provádí Český svaz ochránců Kněžice jako vlastník areálu Chaloupky.

"Při zahájení sbírky v roce 2003 jsme si dali jako cíl dosáhnout částky 200.000 Kč. V té době nám to připadalo jako hodně vzdálený cíl. Neměli jsme žádnou zkušenost, nejsme žádnou velkou organizací, která může do kampaně vložit velké prostředky. Spoléhali jsme zejména na okruh lidí, kteří na Chaloupky jezdí, kteří nás navštíví a tak mají představu o naší činnosti. V začátku sbírky nám pomohl grant Nadace VIA, z kterého jsme uhradili propagační materiály pro sbírku. Nakonec jsme však cílovou částku překročili. Získané prostředky nám pomohli při rekonstrukci areálu Chaloupek a byly zejména použity pro adaptaci podkroví na dvě velké ložnice, každá pro 15 dětí. Všem našim příznivcům patří velké poděkování. Při návštěvě ve středisku se mohou přesvědčit, jak rekonstrukce zlepšila podmínky pro ekologické vzdělávací programy," shrnul přínosy sbírky Jozef Zetěk, ředitel střediska.

Dary v rámci veřejné sbírky poskytli středisku rodiny, jednotliví příznivci, živnostníci a také školy, kde sbírku pro Chaloupky organizovali sami žáci či jejich učitelé. Celkem středisko přijalo více než 200 darů, jejichž výše se pohybovala od 20 Kč do 10.000 Kč. Jedná se o dary, u kterých jsou dárci známi. Další desítky až stovky dárců přispěli do pokladniček umístěných ve středisku Chaloupky, v Jihlavě, Telči a Třebíči.

Vzhledem k úspěchu první chaloupecké sbírky středisko připravuje sbírku další, tentokráte zaměřenou na rozvoj a vybavení areálu Chaloupky a detašovaného pracoviště Ostrůvek ve Velkém Meziříčí. Na rozdíl od předešlé sbírky středisko využije také formu rádcovské SMS zprávy. O vyhlášení nové sbírky budeme širokou veřejnost informovat po jejím schválení Krajským úřadem kraje Vysočina.

Více informací poskytne:

Jozef Zetěk, 731 440 921, reditel@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí