zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlepšování stavu přírody a krajiny v Kyselce

31.10.2009
Příroda
Zlepšování stavu přírody a krajiny v Kyselce

I obec Kyselka nedaleko Karlových Varů sáhla po pomoci Operačního programu Životní prostředí, který připravil Státní fond životního prostředí a Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Evropskou komisí (Fond soudržnosti a Evropský fond pro regionální rozvoj nabízí v letech 2007 - 2013 přes 5 miliard euro.).

Obec Kyselka se rozhodla pro program Podpory regenerace urbanizované krajiny (oblast podpory 6.5, prioritní osy 6) a koncem srpna letošního roku byla zahájena 1. etapa projektu. V současné době je 1. etapa téměř ukončena, většina arboristických prací hotova a další etapa následuje terénními úpravami a úpravami travnatých ploch.

Cílem 1. části projektu Revitalizace zeleně v obci Kyselka bylo ošetření a tím dlouhodobé zachování skupin dřevin a zajištění jejich plné funkčnosti estetické, kulturní, rekreační i ekologické. Udržování hodnotných sídelních vegetačních prvků přispěje k udržení ekologické stability v lokalitě a ke zvýšení biodiverzity. V polovině října bylo dokončeno ošetření skupin dřevin v intravilánu obce Kyselka, které představují vysoce hodnotnou část urbanizovaného prostředí (lokalita bývalého lázeňského parku, okolí pramenu Jindřich a areál základní školy). Pokácením některých stromů v oblasti lázeňského parku došlo k otevření nových vizuálních scén dané lokality. Káceny byly odumřelé a havarijní stromy. Veškerá ošetření podpoří další setrvání dřevin na stanovištích, zabrání jejich možné destrukci v důsledku rozlomení větvení (nestabilní tlakové vidlice nebo mohutné sekundární výhony) a zvýší provozní bezpečnost ve všech lokalitách.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí