zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový termín pro nabídky na obří ekologickou zakázku: 10. červen 2010

02.11.2009
Sanace, staré zátěže
Nový termín pro nabídky na obří ekologickou zakázku: 10. červen 2010

Praha - Ministerstvo financí stanovilo nový termín pro podání nabídek v soutěži o obří státní zakázku na odstranění starých ekologických škod. Nově mohou zájemci podávat své nabídky až do 10. června 2010. Termín v tendru za více než 100 miliard korun ministerstvo odložilo již poněkolikáté, naposledy kvůli odvolání konsorcia PPF, které se o zakázku uchází.

"K tomuto kroku ministerstvo dnes přistoupilo poté, co nabylo právní moci rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým do soutěže vrátil konsorcium PPF," řekl o stanovení nového termínu mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Další dvě rozhodnutí antimonopolního úřadu o vyloučení konsorcia DEME a konsorcia PD zatím právní moci nenabyla. Lhůta je proto podle Jakoba stanovena i s ohledem na možnost, že by také tito uchazeči byli do řízení vráceni.

Původně postoupily do druhého kola tendru o obří státní zakázku tři firmy z šesti uchazečů, konkrétně uspěly společnosti Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ale na počátku října vrátil do hry i konsorcium PPF.

Během několika týdnů ministerstvo zpřístupní účastníkům podklady k jednotlivým lokalitám tak, aby mohli na základě podrobných dat provést vlastní kalkulaci a podat odpovídající cenovou nabídku. "Nadále platí, že finální posouzení cenových nabídek bude v rukou vlády," dodal Jakob.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí