zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídky do obřího ekologického tendru bude možné podat až po volbách

03.11.2009
Sanace, staré zátěže
Nabídky do obřího ekologického tendru bude možné podat až po volbách

Tendr století, ve kterém jde o více než sto miliard korun, se opět protahuje. Kvůli nedávnému návratu konsorcia PPF, původně vyřazeného v prvním kole tendru, se ministerstvo financí rozhodlo prodloužit termín pro podání cenových nabídek na 10. června 2010. Jde už o několikáté odložení termínu, naposledy právě kvůli odvolání konsorcia PPF.

"Všichni účastníci musí mít stejné podmínky. I PPF Advisory tak musí dostat zhruba tři měsíce či podobnou lhůtu, s níž by souhlasila," řekl HN nedávno ministr financí Eduard Janota.

Původně postoupily do druhého kola tendru na obří státní zakázku tři firmy z šesti uchazečů. Konkrétně uspěly společnosti Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services. ÚOHS pak na počátku října vrátil do hry i konsorcium PPF, když zrušil jeho vyloučení ministerstvem financí.

Další dvě rozhodnutí ÚOHS, o vyloučení konsorcia DEME a konsorcia PD, zatím právní moci nenabyla. Lhůta je proto podle mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba stanovena i s ohledem na možnost, že by také tito uchazeči byli do řízení vráceni. Během několika týdnů podle Jakoba ministerstvo zpřístupní účastníkům podklady k jednotlivým lokalitám tak, aby uchazeči mohli na základě podrobných dat provést vlastní kalkulaci a podat odpovídající cenovou nabídku. "Nadále platí, že finální posouzení cenových nabídek bude v rukou vlády," dodal Jakob.

AUTOR: Jan Záluský
AUTOR-WEB: www.ihned.cz

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí