zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Arnika nabízí poradenství pro ochranu stromů a zeleně nově i v Olomouci

04.11.2009
Příroda
Arnika nabízí poradenství pro ochranu stromů a zeleně  nově i v Olomouci

OLOMOUC - Občané či zástupci občanských sdružení a obcí Olomoucka a Zlínska se s dotazy ohledně ochrany stromů a zeleně mohou nově obracet na specializovanou poradnu sdružení Arnika. Poradna je součástí projektu zaměřeného na ochranu stromů, a to především alejí, v těchto dvou krajích. "Naším cílem je především přispět k zachování historických alejí v krajině, které jsou součástí kulturního dědictví. Věnujeme se ale také obecně problematice zeleně ve městech a obcích, například tam, kde hrozí zbytečné kácení zdravých stromů, chystá se zástavba zelené plochy nebo kde někdo stromy ničí při výstavbě či špatnou údržbou," říká Mgr. Vendula Krčmářová, poradkyně Arniky pro Olomoucký a Zlínský kraj.

Poradna Arniky se nachází v olomoucké pobočce Hnutí Duha na Dolním náměstí č. 38, v tzv. Hauenschildově paláci. Každý všední den zde mohou lidé získat materiály sdružení Arnika týkající se ochrany stromů (zejména toho, jak zabránit zbytečnému kácení). Publikace budou k dispozici v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 13:00 do 17:00, ve středu a v pátek od 10:00 do 13:00.

Skonkrétními dotazy ohledně ochrany zeleně v Olomouckém či Zlínském kraji se mohou lidé obracet telefonicky na ostravské číslo Arniky 596 244 314 nebo na číslo 776 756 352 (v době od 9 do 16 hodin), případně e-mailem na adresu olomouc@arnika.org. V případě potřeby náročnější konzultace lze také domluvit osobní schůzku s odborníkem Arniky přímo v Olomouci nebo ve Zlíně.

Poradna pro Olomoucký a Zlínský kraj je součástí Centra pro podporu občanů, které tvoří jeden ze tří programů Arniky (vedle programů Toxické látky a odpady a Ochrana přírody). Arnika je české občanské sdružení s celostátní působností - s pobočkami v Praze, Ostravě, Děčíně, Jihlavě, Českých Budějovicích, Chotěboři a nově i v Olomouci. Je součástí Sítě ekologických poraden v České republice (STEP), asociace ekologických organizací Zelený kruh a Evropského úřadu pro životní prostředí EEB.

Další informace:
Podrobnosti o Arnice a její činnosti najdete na webových stránkách www.arnika.org.

Stránky kampaně Zachraňme stromy: www.stromy.arnika.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí