zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Jizerských horách otevřeli první přírodní cyklostezku

08.11.2009
Příroda
V Jizerských horách otevřeli první přírodní cyklostezku

Lesy České republiky vybudovaly v Jizerských horách první přírodní cyklostezku v Česku. Nachází se mezi Novým městem pod Smrkem a Lázněmi Libverda a měří dvanáct a půl kilometru. Takzvaná singltreková trať vede lesem a je navržená tak, aby maximálně šetřila přírodu.

Jde o první cyklistickou stezku tohoto typu v České republice i kontinentální Evropě.

Podle Ludvíka Řičáře, krajského ředitele Lesů ČR v Liberci, stavitelé stezky proto neměli žádné problémy s ochránci přírody.

"Singletrekové stezky jsou úzké, maximálně tři čtvrtě metru široké, kopírují terén, nemusí se proto dělat žádné větší zásahy do terénu, kácí se minimum stromů. Nenastaly proto žádné problémy s ochranou přírody či lesa," vysvětlil Řičář.

Singltrek je typ jednosměrných stezek v šíři jediného jezdce. Vede svahy v mírných sklonech, vlní se mezi stromy. Respektuje tak lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si lidé užili jízdu na kole a pobyt v lese.

V následujících dvou letech se plánuje realizace druhé etapy projektu. Ta počítá s vybudováním přibližně 40 kilometrů stezek, po dvaceti na obou stranách hranic. Projekt nazvaný Česko-polský singltrek pod Smrkem v Jizerských horách bude financován z evropských fondů. Připojí se k němu i státní polské lesy a polská samospráva.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí