zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V ČR se bude podruhé hledat turistický ráj, tématem je voda

04.11.2009
Voda
Ekologická dovolená, cestování
V ČR se bude podruhé hledat turistický ráj, tématem je voda

Praha - Česká republika se letos podruhé zapojí do evropské soutěže EDEN (European Destination of Excellence), jejímž cílem je nalézt nejlepší turistický cíl v rámci zadaného tématu. V nastávajícím ročníku se bude vše točit kolem vody. Soutěž začíná 9. listopadu, vítěz bude znám v dubnu. ČTK to dnes oznámil mluvčí agentury CzechTourism Filip Remenec.

"Letos se mohou přihlásit ty lokality, jejichž turistická nabídka je založena na přírodních vodních zdrojích," uvedl Remenec. Jako příklad dal vodní plochy, kde se provozují vodní sporty, šanci mají i lázně nebo zajímavé přírodní scenérie. Soutěž má zviditelnit především méně známá místa, takže základní podmínkou pro přihlášku je "relativně nízká návštěvnost".

Jak připomněla koordinátorka projektu Markéta Vogelová z CzechTourismu, ideální kandidát by měl brát maximální ohledy na ochranu životního prostředí a komunikovat s turisty "na úrovni". Podstatná je také dobrá spolupráce státní správy, podnikatelů a neziskových organizací. Právě poslední bod vyzdvihli porotci mimo jiné u minulého vítěze, kterým bylo České Švýcarsko.

Vítězi se dostane marketingové podpory ze strany Evropské komise a CzechTourismu. Pomoc obnáší například inzeráty v evropském tisku, distribuci informačních materiálů zdarma na veletrzích cestovního ruchu nebo natočení propagačního klipu. Národní vítězové tvoří celoevropskou spolupracující síť, kde si jednotliví členové vyměňují informace o udržitelném cestovním ruchu.

Do projektu EDEN, který komise vyhlašuje od roku 2006, je zapojena zhruba dvacítka evropských zemí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí