zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dopravní zpravodajství i pro chytré telefony

05.11.2009
Ekologická auta
Dopravní zpravodajství i pro chytré telefony

Vývojáři doplňkových aplikací pro Windows Mobile zjistili, že u některých zařízení s tímto operačním systémem lze zapnout funkci dopravního zpravodajství, i když jej výrobce telefonu ani operačního systému nepodporuje.

Majitelé chytrých telefonů tvoří zvláštní komunitu, která se sdružuje na diskusních fórech a vyvíjí doplňkové programy pro danou platformu mobilních telefonů. V rámci Windows Mobile proslulo fórum XDA Developers, kde skupiny vývojářů publikují nejen drobné prográmky a utility, ale také celé upravené obrazy ROM paměti. Díky těmto lidem tak okusí nové operační systémy i majitelé starších zařízení, pro které oficiálně výrobce nový systém nepodporuje.

<p> </p>

Novinkou a zároveň trhákem se na fóru stal program, který zpřístupňuje dopravní zpravodajství TMC na komunikátorech, které jej standardně nepodporují. Můžete tak například v navigačním softwaru iGo zobrazit nehody a uzavírky, čímž se vyhnete kolonám a zdržení na cestě. Program, jehož název je HyperGPS je určen pro tato zařízení:

  • HTC Touch Diamond
  • HTC Touch Diamond2
  • HTC Touch Pro
  • HTC Touch Pro2
  • HTC Touch HD
  • HTC Touch Cruise
  • SE Xperia X1
  • Samsung Omnia

Samotný

software

využívá podpůrného programu xFM Radio, jenž zobrazuje RDS a TMC informace z rádiového modulu, dále podporuje uložení více než dvaceti stanic do paměti telefonu, dokáže k jednotlivým frekvencím z RDS přiřadit názvy stanic a přelaďovat stanice na jinou frekvenci v případě pohybu v krajině. Bližší informace a návod, jak toto vylepšení zprovoznit se dozvíte v

tomto diskusním vlákně

.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí