zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začněte sbírat klestí

05.11.2009
Vytápění, zateplení
Začněte sbírat klestí

Evropou opět obchází přízrak strachu z obchodní a politické války mezi Ukrajinou a Ruskem. Vše se opět točí kolem zemního plynu. Normálního člověka přitom nezajímá, jak to vlastně je. Jen chce mít doma teplo.

Loňská zima patřičně vyděsila všechny, kdo plynem topí v rodinných domech nebo bytech, i lidi připojené na teplárny, které využívají zemní plyn.

Krizi se tehdy naštěstí podařilo zahnat, ale červíček pochybností zůstal. Evidentně oprávněně. A člověka, který investoval desítky tisíc do ekologického kondenzačního kotle, opravdu nezajímá mezinárodní politika, jen chce topit.

Takhle to totiž vypadá, že na tom nejlépe budou lidé, kteří pořád pálí uhlí, i když jim zdraží. A ještě lépe na tom budou fanoušci ekologie, kteří pálí Bursíkovy brikety, tedy PET lahve naplněné více či méně hořlavým materiálem smíchaným s vyjetým motorovým olejem.

V takové situaci dostává o něco větší smysl investice do solárních panelů nebo tepelných čerpadel, i když to není ekonomicky výhodné jako pálení odpadu. Slunce snad žádní politici nezastíní.

Nám ostatním nezbývá než nakoupit brikety z pilin, nasekat palivové dříví a na cirkulárce rozřezat vyřazené dřevěné palety. Anebo jako v pohádce vyrazit do lesa pro trochu toho klestí. Lesu zdar.

AUTOR: Otakar Schön

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí