zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

05.11.2009
Obecné
Krátce - různé

Poslední možnost vyjádřit se k plánované výstavbě Biolynové stanice a tím ovlivnit její existenci v Otrokovicích, mají občané na dnešním veřejném projednávání. To se bude od 15 hodin konat v Hudebním sálu Společenského domu v Otrokovicích.

ZLÍN - Magistrát města Zlína poskytne dotaci v celkové výši téměř 50 tisíc korun z Ekofondu na čtyři výukové programy. Náměstek primátorky Hynek Steska (ODS) agentuře Mediafax uvedl, že podpory se dočkají výukové programy na téma Odpady ve městě, Ochrana zvířat, Prima klima či programy DDM Astra.
Ekofond má podle Stesky sloužit k podpoře vzdělávání dětí i dospělých v oblasti ekologie, dotaci z něj je ale možné získat i na ekologičtější vytápění, na údržbu luk a sadů či na vybudování kanalizační přípojky. "Myslím si, že Ekofond splňuje účel svého založení, tedy podporuje ekologičtější chování obyvatele Zlína," doplnil náměstek primátorky.

Vzácné orchideje a další rostliny v údolí Jílovského potoka mizí pod skládkou odpadu. Ten sem navezli už v minulosti asi místní lidé a v zavážení lokality vesele pokračují. Podle botanika Správy Chráněné krajiné oblasti, jsou na skládce i lahve od oleje nebo plechovky od barev. Teď se prý místo dokonce zaváží dosloužilým betonem. Oblast patří Českému Středohoří, situaci prý teprve prověří, nevěděli o ní. Okolí Jílového je velmi geologicky zvláštní, a to aktivními pohyby půdy a sesuvy, které tak vytvářejí specifické podmínky pro vzácné druhy rostlin. Ty teď pod nasypanou sutí uhynou.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí