zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové budou kvůli globálnímu oteplování hladovět celý měsíc

08.11.2009
Klimatické změny
Ekologové budou kvůli globálnímu oteplování hladovět celý měsíc

SYDNEY - Ekologičtí aktivisté z různých zemí zahájili protestní hladovku, aby upozornili veřejnost na globální oteplování. Potravu chce osm ekologů z Austrálie, USA a Evropy odmítat do skončení mezinárodní konference o změnách klimatu v dánské Kodani v polovině prosince.

Aktivisté v čele s australským ekologem Paulem Connorem chtějí, aby se političtí představitelé na mezinárodním summitu pokusili stabilizovat koncentraci oxidu uhličitého v ovzduší, který způsobuje skleníkový efekt a tím globální oteplování, na 350 částic na milion (ppm). Před dvěma lety Mezinárodní panel pro změny klimatu toto množství určil na nejméně 450 ppm.

Hladovku začali držet aktivisté v Austrálii v pátek ve 13:00 SEČ. Postupně by na ni měly navázat podobné akce v USA, Velké Británii, Francii, Německu, Indii nebo Bhútánu. Asi sedm desítek ochránců životního prostředí bude v těchto zemích držet půst kratší dobu.

Konference OSN v Kodani, z níž by měl vzejít nástupce Kjótského protokolu o omezování škodlivých emisí, se bude konat od 7. do 18. prosince. Naděje, že bude dosaženo závazné dohody o snižování emisí skleníkových plynů, se v posledních týdnech zmenšily. Globální dohoda o ochraně ovzduší by měla mít zprvu formu politické deklarace.


Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí