zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodní mýdla z Mýdlárny Rubens v Rozsochatci

14.11.2009
Zdraví
Přírodní mýdla z Mýdlárny Rubens v Rozsochatci

V neděli 8. listopadu odpoledne se uskutečnila v Rozsochatci prezentace manželů Hrachovcových o přírodních mýdlech, která vyrábějí ve své Mýdlárně Rubens.

mydlarna-rubens-02.JPG

Miloslava Hrachovcová popisuje výrobu přírodních mýdel

Název mýdlárny vznikl od Růžové ulice, ve které v Arnolticích u Děčína firma sídlí. Nejprve se návštěvníci akce, kterou uspořádaly členky Českého svazu žen, dozvěděli o dlouhé historii mýdel a vývoji výroby.

mydlarna-rubens-04.JPG

Pak Miloslava Hrachovcová názorně vysvětlila výrobu mýdel, každý si mohl přivonět jak k sušeným bylinkám, které do mýdel přidávají, tak i k esencím. Někdy nebylo lehké uhodnout, jaká vůně se skrývá v nádobce či košíčku.
Základem mýdel firmy Rubens je olivový olej, kokosový tuk a palmový tuk, které samotné jsou téměř bez vůně. K základu se přidává louh pro proces zmýdelnatění a pak už bylinky a silice. Vhodná jsou na různé zdravotní neduhy, některá mohou používat alergici či astmatici nebo také kojenci.
Po přednášce diváci obklopili prodejní stůl a odnášeli si jednotlivá mýdla a oleje nebo i dárková balení, pro radost a zdraví sobě nebo svým blízkým. O uplynulém víkendu mohli ještě nevšední prezentaci vidět i v Úsobí a Ždírci nad Doubravou.

www.vysocina-news.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí