zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hybridní vozík

13.11.2009
Doprava
Hybridní vozík

Toyota Industries Corporation (TICO) uvede na trh nový hybridní vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem. Prodej bude zahájen na japonském trhu v prosinci 2009.

Nové čelní vysokozdvižné vozíky o nosnosti 3,5 tuny s převratným systémem GENEO-HYBRID těží z předního postavení společnosti Toyota na poli hybridních technologií. Kombinací 2,5litrového dieselového motoru, elektrického motoru a nikl-hydridové baterie se podařilo docílit padesátiprocentního snížení spotřeby paliva a emisí CO2 při souběžném zajištění vynikající provozní výkonnosti. Výsledkem je vysokozdvižný vozík, který nabízí jak ekologičtější provoz, tak i ekonomické úspory díky nižší spotřebě paliva.

GENEO-HYBRID poháněný vysoce účinnou hybridní technologií Toyota kombinuje sériový hybridní systém (Series Hybrid System) pro pojezd a paralelní hybridní systém (Parallel Hybrid System) pro manipulaci s nákladem.

V případě sériového hybridního systému je motor pojezdu napájen elektrickou energií z motorem poháněného generátoru a baterie. Funkce manipulace s nákladem jsou poháněny paralelním hybridním systémem s hydraulickým čerpadlem, které získává mechanickou energii z dieselového motoru a generátoru a elektrickou energii z baterie.

Nikl-hydridová baterie je dobíjena činností motoru a nevyžaduje dobíjení z externí nabíječky, takže se jedná o ideální řešení pro vícesměnné provozy. Energetická účinnost vozíku je dále posílena integrovaným systémem rekuperace energie, který se uplatní při puštění pedálu akcelerátoru a při změně směru pojezdu.

Hybridní vozík, stejně jako další novinky firmy, byl představen v rámci tzv. Toyota Demo Days 2009, které se uskutečnily jako významná prezentační akce 19. až 23. října v průmyslové zóně v Rudné u Prahy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí